کتاب «با شهدا در منزل سلوکی یقظه» منتشر و روانه بازار شد
  • 2022-06-22
  • 19 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : اخبار

کتاب «با شهدا در منزل سلوکی یقظه» منتشر و روانه بازار شد

به گزارش بوکی ورسیتی، کتاب «با شهدا در منزل سلوکی یقظه» نخستین قدم برای تحلیل و تبیین سلوک شهدا در منزل یقظه است.

یقظه نخستین منزل از منازل هفتگانه سلوک یا همان هفت شهر عشق است. بنیاد یقظه، بر بیداری از خواب غفلت بنا شده و ریشه در قرآن و احادیث معصومان علیهم‌السلام و سخن عارفان از جمله امام خمینی(ره) دارد. بسیاری از شهدای سرافراز دفاع مقدس که در قله‌های عرفان و حماسه هفت شهر عشق را گشتند، رونقی تازه به منزل یقظه بخشیدند تا ارائه‌دهنده الگوی زنده، صحیح، کاربردی و به روز از سلوک عرفانی به سوی قله‌های معنویت باشند.

این کتاب مشتمل بر یک مقدمه و پنج فصل است که فصل نخست آن بر مفاهیم و کلیات و فصل دوم به موضوع مقام یقظه در عرفان اسلامی و مراتب نهایی و پیشرفته آن می‌پردازد.

مقام یقظه در آموزه‌های دینی شرح فصل سوم از این کتاب است که ضمن بیان آیاتی که انسان را به صراحت به بیداری و به پاخیزی برای خداوند ترغیب می‌کنند، به مقایسه تطبیقی مقام و ارکان یقظه از دیدگاه خواجه عبدالله و روایات معصومین(ع) می‌پردازد.

در فصل چهارم کتاب نقش فطرت در یقظه مورد توجه قرار می‌گیرد و سپس در فصل پایانی کتاب شرحی وسیعی از مقام یقظه و ارکان آن با نگاهی در سیره شهدا مدنظر قرار می‌گیرد که بررسی تطبیقی دیدگاه شهدای حق و حقیقت و خواجه عبدالله انصاری درباره مقام یقظه است که در پایان نقش اساسی تفکر در یقظه از دیدگاه شهدای دفاع مقدس از نظر گذرانده می‌شود.

کتاب «با شهدا در منزل سلوکی یقظه» در ۲۱۵ صفحه دارد. این کتاب در سال ۱۴۰۰ توسط مؤسسه چاپ و انتشارات دانشگاه امام حسین(ع) در ۲۰۰ شمارگان به چاپ رسیده و با بهای ۷۱ هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

انتهای پیام/

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟