تابستان قوها

تابستان قوها

«سارا» دختری ۱۴ ساله است که با برادر، خواهر و عمه اش در خانه ای ویلایی در کنار دریاچه کوچکی زندگی می کند.او در سن بلوغ است و از همه چیز و همه کس ناراضی است. سارا، برادرش چارلی را که ده سال دارد، اما به علت بیماری دچار معلولیت ذهنی شده به کنار دریاچه و تماشای قو ها می برد.

چارلی بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد و نیمه شب برای دیدن قوها از خانه بیرون می رود و در جنگل گم می شود. سارا به همراه دوستش که او هم پسری تنهاست، چارلی را پیدا می کنند و در این جست و جوست که سارا به گونه ای خود را می یابد.

«تابستان قوها» داستان سرگشتگی های دوران بلوغ و کشمکش سارا با خود، با دوستانش و با شرایط خاص زندگی اش است. از زندگی با عمه ی سختگیرش ناراضی است، برادری معلول دارد که باید د ائما او را حفاظت کند، از قیافه، هیکل و لباس پوشیدن خود کلافه است، جوش های صورتش آزارش می دهند و …. اصلا حوصله دیگران را ندارد. سارا در جریان رویدادهای داستان که به بیان دقیق حالات روحی، احساسات و عواطف نوجوانان در سن بلوغ می پردازد، دچار دگرگونی و تحول می شود و زندگی را بسیار زیبا و پر هیجان می یابد و این جاست که خواننده نوجوان با سارا هم‌ذات پنداری می کند و خود را جای او می گذارد. زبان داستان بسیار عاطفی و تاثیر گذار است که گاه با طنزی که همراه دارد لبخند بر لب مخاطب می آورد. کتاب امید به آینده را در نوجوان بر می انگیزد. مشخصه داستان که برنده جایزه نیوبری است، بیان زیبای حالات دوران بلوغ و چگونگی زندگی کودکان معلول ذهنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟