تب مژگان

تب مژگان

کتاب مستند داستانی تب مژگان نوشته محمدرضا حدادپور جهرمی، کتابی پر رمز و راز است. این کتاب در همان ابتدا توجه خواننده را به سمت تباهی‌های جامعه و انحرافات جنسی جلب می‌کند و در ادامه ماجرا، عقاید اسلامی را مورد هدف قرار می‌دهد.

در این داستان دخترها و پسرهایی هستند که به دلیل بی‌توجهی خانواده‌ها، مشکلات عاطفی، مشکلات مالی و … بدون آن که خودشان اطلاع داشته باشند برای پیروی از خرافات و بدعت‌ها تربیت می‌شوند.

 

اتفاقات پر رمز و راز کتاب تب مژگان

محمد که تازه از ماموریت های خارج از کشور بازگشته، به درخواست عمار مامور رسیدگی به پرونده مژگان می‌شود.

ماجرا از این جا شروع می‌شود که در اوایل سال ۹۲ در شیراز خانواده ای خبر گم شدن مژگان را به پلیس اعلام می‌کنند. مژگان ۱۹ ساله که به دلیل غم از دست دادن مادرش زبانش بند آمده و حال روحی مناسبی ندارد، حدود دو روز ناپدید می‌شود. اما جالب اینجاست که مژگان بعد از بازگشت بسیار آرام تر از قبل شده است.

دو روز ناپدید شدن مژگان باعث آشنایی او با نفیسه می‌شود که دختری بسیار مهربان و خون گرم است. همین خصوصیت‌های خوب اخلاقی نفیسه باعث اعتماد خانواده مژگان به نفیسه می‌شود. با تب‌های پی‌درپی مژگان که پزشک آن را تب بی‌مادری تشخیص می‌دهد و پرستاری‌های شبانه نفیسه از مژگان که باعث وابستگی شدید آن‌ها به هم می‌شود، اتفاقات پر رمز و راز این کتاب را رقم می‌زند.

 

دوستی نفیسه و مژگان

دوستی نفیسه و مژگان که در یک خانواده مذهبی بزرگ شده بود او را به جایی می‌کشاند که دیگر بویی از حیا و پاکدامنی در وجودش نیست. به دنبال این اتفاق آرمان ۱۲ ساله، برادر مژگان هم درگیر این قضایای پر پیچ و خم می‌شود و اما پدر مژگان کجای این ماجراست…

خانم کمالی زنی است که تقریبا همه اتفاقات در منزل او که در نقاب یک مادر شهید است رخ می‌دهد. آشنایی مژگان و نفیسه هم از آنجا شروع می‌شود. مژگان و‌ نفیسه از اتفاقاتی که در خانه خانم کمالی رخ داده است بازگو‌ می کنند. ماجرا به جایی می‌کشد که مژگان راهی بیمارستان روانی می‌شود و آنجاست که او و پدرش به مرگ نزدیک می‌شوند.

 

شخصیت‌های داستان تب مژگان

فرید یکی دیگر از شخصیت های این داستان، شخصی است که آرمان برادر مژگان را به بیراهه می‌کشاند.

فریبا، سهیلا، شروین، گلشیفته از دیگر شخصیت‌های اصلی داستان در کتاب تب مژگان هستند که در پشت پرده هر کدام از آن‌ها ماجراهایی وجود دارد. خواننده با این ماجراهای جذاب در طول داستان پیش می‌رود و پا به پای محمد به دنبال کشف ابهامات قدم بر می‌دارد و هرچه بیشتر پیش می‌رود ماجرا جذاب‌تر می‌شود.

هر یک از این شخصیت‌ها به نوعی در طول این پرونده در مسیر محمد قرار می‌گیرند تا او را در کامل کردن پازل یاری کنند. محمد در این راه با موانع و خطرات زیادی مواجه می‌شود که با تدبیر همه را پشت سر می‌گذارد و به سرانجام می‌رساند.

 

برداشت آخر

نویسنده طوری داستان را روایت می‌کند که گویی شخصیت اصلی داستان است.

کتاب در ۲۲۱ صفحه با متنی ساده و در عین حال پرمحتوا نگارش شده و طراحی فصل بندی شده جذابیت آن را افزایش می‌دهد. در بخش‌های از داستان هم نویسنده از زبان محمد، طنز را چاشنی داستان کرده است.

فضاسازی داستان بسیار واقعی و درباره انحرافات جنسی در ایران نوشته شده است، به گونه‌ای که اگر کتاب را شروع کردی حتما باید تا آخر کتاب را بدون وقفه بخوانی.

من با خواندن این کتاب مشتاقانه خواهان خواندن دیگر آثار نویسنده شامل کف خیابان، حیفا، همه نوکرها، حجره پریا و دفتر نیم سوخته یک تکفیری شدم.

مطالعه کتاب تب مژگان کمک زیادی به دشمن شناسی و بصیرت افزایی هرچه بهتر نسل جوان خواهد کرد. خواندن این کتاب را به شما هم توصیه می کنم.

برای خرید آنلاین این کتاب اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟