کتاب “بهینه سازی تُنُک؛ نظریه و روشها” با ترجمه دکتر پوریا اعتضادی فر منتشر شد
  • ۱۴۰۰-۰۴-۱۴
  • 53 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : اخبار

کتاب “بهینه سازی تُنُک؛ نظریه و روشها” با ترجمه دکتر پوریا اعتضادی فر منتشر شد

نظریه و الگوریتم ها برای بسیاری از مسایل عملی، اعـم از پـردازش سـ یگنال و تصـو یر، حسگری فشرده، رگرسـ یون آمـار ی و بینـایی رایانـه ای بـرا ی یـادگیری ماشـ ین، شـاهد پیشرفت های چشمگیری تحت فرضیه زیر بوده اند:

داده های مجهول برای پردازش تُنُـک هستند یا میتوانند به طور تُنُک تقریب زده شوند. تحت این فرضیه بنیـادی ، بسـ یاری از مسایل را میتوان به صورت یک مسأله بهینه سازی تُنُک فرموكه کرد که بـه دنبـال حـل تُنُک یک سیستم خطی فرومعین یا نقطه تُنُک در یک مجموعه محدب است.

هدف این کتاب معرفی نظریه و الگوریتم برای مسـا یل بهینـه سـازی تُنُـک معمـول ناشی از حسگری فشرده و پردازش داده حجیم میباشد. بهینه سازی تُنُک حوزه ی رو بـه رشدِ سریع و یک موضوع با تحقیقات بسیار میباشـد . تقریبـاً بـرا ی یـک پژوهش منفرد پوشش هر جنبه و هر قطعه کار در این حوزه رو به رشد غیـر ممکـن اسـت . ایـن کتاب مقدمه ای بر بازیابی سیگنال تُنُک از دیـدگاه بهینـه سـازی ریاضـی اسـت.

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه جامع امام حسین (ع) به چاپ رسیده است.شما عزیزان میتوانید برای تهیه این کتاب به لینک زیر fa.bookiversity.irمراجعه کنید یا از طریق شماره های زیر ۰۹۱۰۷۶۱۶۹۹۵ ،۸۸۸۳۲۷۷۷ به خرید این کتاب اقدام بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟