صبح شام(روایتی از بحران سوریه،خاطرات دکتر حسین امیر عبداللهیان) به چاپ چهارم رسید.
  • ۱۴۰۰-۰۴-۰۵
  • 31 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : اخبار

صبح شام(روایتی از بحران سوریه،خاطرات دکتر حسین امیر عبداللهیان) به چاپ چهارم رسید.

قسمت های  اطلاعاتی ما مستندات فراوانی در دست دارند، که تأیید میکند هدف اصلی ایجاد داعش و بحران بزرگی که برای منطقه ایجاد شده است، محور مقاومت و ایران است.

قرار بود بحران در ادامه به کشور ما منتقل بشود. این نقشه‏ای بود که در سطح کلان برای منطقه و ما کشیده شد. کشورهای منطقه هم هر کدام، بر اساس درکی که از موضوع داشتند، وارد این ماجرا شدند.

پس از سقوط شهر موصل در عراق، داعش به پیشروی ادامه داد و به نزدیکی بغداد رسید. از آنطرف تا پنجاهکیلومتری کربلا پیش رفت و از اینطرف در استان دیالی تا نزدیک مرزهای ایران جلو آمد. همانگونه که قبلاً گفتم، در این وضعیت، شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت که اگر آنها به فاصلة چهل کیلومتری مرز مشترک با ایران رسیدند، به آنها حمله کنند. این تصمیم اجرا هم شد. وقتی تقریباً به چهل کیلومتری مرز مشترک ایران و عراق رسیدند، نظامیان جمهوری اسلامی آنها را هدف قرار دادند و توانشان در استان دیالی عراق کاملاً در هم شکست. تردیدی وجود ندارد که اگر مقابلة بهموقع با نیروهای داعش در داخل خاک عراق صورت نمی‏گرفت، وارد خاک ایران می‏شدند.

این کتاب نوشته ی محمد محسن مصحفی می باشد که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است .شما عزیزان میتوانید برای تهیه این کتاب به سایت fa.bookiversity.irمراجعه کنید یا از طریق شماره های زیر ۰۹۱۰۷۶۱۶۹۹۵ ،۸۸۸۳۲۷۷۷ به خرید این کتاب اقدام بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟