کتاب «کرونا آزمون» وارد بازار نشر شد
  • 2022-06-25
  • 116 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : اخبار

کتاب «کرونا آزمون» وارد بازار نشر شد

به گزارش بوکی ورسیتی، کتاب «کرونا آزمون» رویکرد تمدنی بر نحوه مواجهه ملت ایران با شیوع جهانی کرونا، با قلم مهدی سیاوشی توسط موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه امام حسین(ع) وارد بازار نشر شد.

شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ میلادی در جهان، از ان نظر که علاوه بر ایجاد بحران در حوزه سلامت، عرصه سیاست و اقتصاد جهانی و به عبارتی، حکمرانی نوین را زیر سوال برد، بستری خاص برای عملکرد و کارآمدی نظام‌های سیاسی به وجود آورد. چگونگی مواجهه سران دولت‌ها، تصمیمات نهادهای اجرایی آن‌ها و رفتار مردم کشورها، موضوع پربحثی برای تحلیلگران حوزه سیاست و جامعه شناسی شد.

کتاب «کرونا آزمون»، در کنار ذکر برخی وقایع در این برهه حساس از تاریخ بشر، با تمرکز بر رفتار مردم و حاکمیت ایران، مجموعه‌ای را با هدف تدوین تجربه متراکم جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با ویروس کووید ۱۹، ارائه می‌دهد. در این مجموعه، مباحث نظری دخیل در ساخت دولت-ملت‌ها مورد بررسی و نقد قرار گرفته و تلاش شده است رفتار مردم در کشورها و به ویژه در ایران، براساس همان منطق نظری حاکم بر ساخت دولت-ملت‌ها مورد تحلیل قرار گیرد.

کتاب «کرونا آزمون» رویکرد تمدنی بر نحوه مواجهه ملت ایران با شیوع جهانی کرونا مشتمل بر یک مقدمه و ۵ فصل است. این کتاب دارای ۴۱۶ صفحه بوده و با مبلغ ۱۳۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/