آئین اختتامیه جشنواره « نطق سلیمان» برگزار می‌شود

آئین اختتامیه جشنواره « نطق سلیمان» برگزار می‌شود

به گزارش دبیرخانه جشنواره «نطق سلیمان»؛ آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی« نطق سلیمان» همزمان با همایش « گام دوم انقلاب» روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در سالن همایش‌های بین‌المللی مرکز صدا و سیما برگزار می‌شود.

گفتنی است هدف از برپایی این جشنواره تبیین مکتب شهید سلیمانی در سطح جامعه، تقویت ایمان و ارزش‌های اسلامی، همگرایی و هم‌افزایی ملی در حوزه تولید و نشر محتوای اجتماعی در حوزه ایثار و شهادت، تقویت معرفت دینی و ترویج با نگاه به فرهنگ شهادت است که بزرگانی همچون حاج قاسم سلیمانی آن را در جامعه زنده نگه داشته‌اند.

از اینرو؛ دانشگاه جامع امام حسین(ع) در راستای توسعه فرهنگ و مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، «جشنواره نطق سلیمان» را با شعار «سلیمانی، نرم‌افزار مقاومت و الگوی مبارزه» به صورت مسابقه کتابخوانی برگزار نموده است.

در این جشنواره تلاش بر این بود که حول محور سخنرانی‌های منتخب شهید سلیمانی با یک رویکرد علمی و تحقیقی، توسط اساتید و پژوهشگران دانشگاهی با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی گامی در جهت فرهنگ‌سازی نسل آینده کشورمان برداشته شود که طبق فراخوان صورت گرفته توسط مؤسسه چاپ و نشر دانشگاه جامع امام حسین(ع) در سراسر کشور، دوستداران فرهنگ ایثار و شهادت و شهید حاج قاسم سلیمانی با تهیه کتاب « نطق سلیمان» استقبال گسترده‌ای در این جشنواره داشته‌اند.

براساس این گزارش با توجه به تداوم مشارکت بی‌نظیر دستگاه‌های اجرایی در این مسابقه، مقرر گردیده که پس از پایان مرحله نخست و اعلام ۲۰ تن از برگزیدگان جشنواره، مرحله دوم این جشنواره نیز در اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ و معرفی ۲۰ تن دیگر از شرکت‌کنندگان برگزار گردد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *